16.7 C

Bayern pokleknuo, Atletico uzeo sva tri boda

Atletico Madrid je na Vincente Calderonu u sjajnoj utakmici pobijedio minhenski Bayern s 1:0. Diego Simeone je tako nanio prvi poraz Bavarcima ove sezone i prvi poraz Carlu Ancelottiju na klupi njemačkog giganta.

Bayern je u prvim minutama ipak nametnuo inicijativu, dok je domaća ekipa očekivano svoje snage usmjerila na obranu i smirenu igru. U 12. je minuti Fernando Torres pokušao nadmudriti gostujuću obranu ali ga je Martinez izblokirao. Samo minutu kasnije Thomas Müller se našao u fantastičnoj prilici na drugoj strani nakon proigravanja Thiaga, ali je Jan Oblak sjajno obranio.

Uzvratio je ubrzo i Atletico. Carrasco je uzeo loptu u 19. minuti, prošao nekoliko igrača Bayerna, ali je loptu zaustavio Manuel Neuer. Tri minute kasnije Atletico je pogodio stativa. Nakon ubačaja iz kornera s lijeve strane, Saul je prebacio na drugu vratnicu gdje se za loptu izborio Fernando Torres, ali je napadač zatresao okvir gola.

Unatoč početnom pritisku Bayerna, kako su prolazile minute Atletico se sve više dizao. Isplatilo im se to u 35. minuti kada su iznenadili Bavarce i postigli vodeći pogodak. Sjajan posao je napravio Antoine Griezmann koji je sjajnim potezom izbacio trojicu igrača Bayerna, proigrao je Yannicka Carrasca, a belgijski ofanzivac je pucao po golu, lopta se od desnu vratnicu odbila u mrežu.

Gosti u nastavku nisu uspjeli razviti svoju prepoznatljivu igru, jer Atletico je ipak – majstor obrane. Prvu pravu priliku u nastavku imali su opet igrači Diega Simeonea. Carrasco je još jednom pokušao iz daljine u 67. minuti, ali ovoga puta nije uspio svladati Neuera.

Nakon što je pravu loptu Robert Lewandowski uspio dočekati u 77. minuti, koju je Alonso je nabacio, ali je udarac glavom završio pokraj desne vratnice.

Arturo Vidal je napravio veliku glupost u 83. minuti kada je pokosio Filipe Luisa u kaznenom prostoru. Ali kazneni udarac nije realizirao Antoine Griezmann, zatresao je prečku. Vidal je samo nekoliko minuta kasnije još jednom oštro startao i tako ozlijedio Saula. Inače, bio je to treći jedanaesterac Atletico Madrida u zadnje četiri utakmice Lige prvaka i niti jedan nisu zabili!

Atletico je vodeća ekipa grupe D sa šest bodova, Bayern je drugi sa tri, a PSV i Rostov imaju po jedan.