11.4 C

Juniorska košarkaška reprezentacija BiH poražena u četvrtfinalu Eurobasketa

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine zaustavljena je u četvrtfinalu Eurobasketa u Turskoj. Izabranici selektora Josipa Pandže večeras su u Samsunu poraženi od Francuske rezultatom 75:61 i neće biti u prilici da se bore za medalju.

Loše su Zmajevi otvorili utakmicu, što Francuzi koriste i nakon tri minute igre prave seriju 7:0. Čerkezović je postigao prve poene za BiH u 4. minuti. Smanjilismo na 10:7, ali Francuzi su nastavili sa dobrom igrom i ubrzo su otišli na deset poena prednosti (17:7). Stoga, možemo biti i zadovoljni što smo nakon prvog perioda igre zaostajali samo pet poena(14:19).

Reprezentaciju BiH u prvoj četvrtini u igri je držao Čerkezović, koji je ubacio devet poena.

Nervozno su naši zlatni momci ušli i u drugu četvrtinu, ali srećom Francuzi to nisu kaznili, a rezultatski priključak držali smo do odlaska na odmor. U 17. minuti trojkom Antunovića došli smo do pola koša zaostatka (28:27), a potom imali i napad za vodstvo, koji nismo uspjeli realizovati.

Francuzi su to kaznili i ubrzo otišli na plus 6 (33:27). Do poluvremena smo uspjeli spustiti zaostatak na četiri poena (29:33).

U treću četvrtinu ušli smo odlučno da konačno preokrenemo rezultat i bilismo blizu toga. Čampara je u 32. minuti izjednačio na 33:33, a potom smo imali i dvanapada da preuzmemo vodstvo. Ipak, nismo uspjeli iskoristiti bolje otvaranje trećeg perioda igre, Francuzi su se konsolidovali i uoči zadnjih deset minuta igre imali su prednost od pet poena (50:45).

Francuzi su u posljednjoj dionici dodali gas i kada su u 34. minuti otišli na 13 poena prednosti (60:47) bilo je izvjesno da se Zmajevi ne mogu vratiti u utakmicu.