5.9 C

Ženska “B” selekcija bolja od juniorske

Kontrolni susret ženske „B“ reprezentacije u kojoj su nastupale igračice iz PŽL sa „U-19“ selekcijom odigran je danas u Trening centru NS/FS BiH u Zenici, a pobijedile su seniorke sa 5:1.

Na samom otvaranju utakmice starije reprezentativke su došle do prednosti golom Alme Kamerić. Izjednačenje juniorkama donijela je Merjema Medić u 6′ kada se oslobodila svoje čuvarke, istrčala sama pred Arnelu Šabanović i sa peterca poslala loptu u mrežu.

Dobru priliku „B“ tim je imao u 9′ kada je Alma Jašarević prošla po lijevoj strani i ubacila loptu u kazneni prostor, ali Dejana Spasojević nije bila precizna. Kapiten „B“ selekcije Tatjana Stanić pokušala je iz slobodnog udarca u 27′, ali je pogodila stativu. Ista igračica u nastavku akcije šutira glavom, a Emina Omerović izbacuje loptu u korner.

Kamerić u 34′ ulazi u šesnaesterac, šutira iskosa sa lijeve strane i lopta se od prečku odbija u gol za 2:1. I treći pogodak za „B“ tim postigla je Alma Kamerić u 40′. Ponovo je prošla po lijevoj strani, izašla sama pred golmanicu bh juniorki i nije joj bilo teško da zatrese mrežu.

Na početku prvog poluvremena selektori su u igru ubacili rezervne igračice, a prvu šansu u 49′ imale su izabranice Samire Hurem kada je Amina Mujanović iz povoljne pozicije pogodila vanjski dio mreže.

Na 4:1 povisila je Jelena Milović u 62′. Rabija Kešetović je odlično centrirala sa desne strane, a Milović je najviša u skoku i postiže pogodak. Sedam minuta poslije Esmeralda Mujkić prolazi odbranu juniorki, šutira i pogađa stativu, a iz drugog pokušaja bila je preciznija za 5:1.

Do kraja utakmice „B“ selekcija je imala inicijativu, ali rezultat se nije mijenjao.

Bosna i Hercegovina „B“-Bosna i Hercegovina „U-19“ 5:1 (3:1)

Trening centar NS/FS BiH, Zenica.

Sudija: Nejra Ališpago (Sarajevo).

Pomoćnici: Merima Homarac (Sarajevo), Amina Gluhić (Zenica).

Golovi: 1:0 Alma Kamerić (2′), 1:1 Merjema Medić (6′), 2:1 Alma Kamerić (34′), 3:1 Alma Kamerić (40′), 4:1 Jelena Milović (62′), 5:1 Esmeralda Mujkić (69′).

Žuti kartoni: Elvira Aličić (U-19).

BIH „B“: Arnela Šabanović, Alma Jašarević, Valentina Šakotić, Svjetlana Crnjak, Anja Stević, Zerina Piskić, Alma Kamerić, Dajana Spasojević, Selma Kapetanović, Tatjana Stanić, Sumeja Bektaš. Igrale su još: Aida Avdić, Jelena Milović, Selma Mešanović, Amina Mujanović, Slađana Mičić, Andrea Grebenar, Esmeralda Mujkić, Marija Stojanović, Rabija Kešetović, Nikolina Vujadin, Šejla Selimović. Selektor: Samira Hurem.

BIH „U-19“: Emina Omerović, Elvira Aličić, Andrea Crnobrnja, Adisa Mašić, Ana Bojanić, Merjema Medić, Minela Gačanica, Branka Bagarić, Jelena Soldar, Marija Damjanović, Merita Mehanović. Igrale su još: Jelena Gvozderac, Mersima Mešić, Almedina Škahić, Anđela Kodžo, Rabija Hadžan, Rada Mičić, Amila Smajlović, Nikolina Milović, Sofija Krešumović. Selektor: Nikola Nikić.