8 C

Košarkaška reprezentacija BiH poražena od Finske u Zenici (FOTO)

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u okviru 4. kola drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Zenici poražena od reprezentacije Finske rezultatom 77:81.

Košarkaši BiH su nakon odlične igre prvu četvrtinu dobili rezultatom 28:11, da bi gosti u drugoj četvrtini pružili snažniji otpor.

Reprezentacija BiH ipak je bila bolja sa 22:20, te se na odmor otišla kod rezultata 50:31. Košarkaši Finske su u posljednjoj četvrtini napravili veliki preokret, te slavili sa konačnih 77:81.

Podsjetimo, košarkaška reprezentacija BiH je porazom u prošlom kolu od Bugarske rezultatom 89:82 ostala bez šansi za plasman najboljih svjetskih selekcija u Kini.