12.5 C

OKK Čelik pobijedio Gradinu i osigurao ‘majstoricu’ (FOTO)

Košarkaši Čelika večeras su u Gradskoj areni, pred oko 2.000 posjetilaca, pobijedili nakon produžetaka ekipu Gradine rezultatom 80:79, čime su izjednačili finalnu seriju A1 lige.

Gosti su poveli sa 0:6, a prve poene igrači Čelika postižu nakon tri minute igre.

Većim dijelom prve dionice igrala se izjednačena košarka, a nakon prve četvrtine Gradina je imala dva poena prednosti, 15:17.

Košarkaši Čelika su rezultatski bili konstantno blizu, a na odmor se otišlo vodstvom gostujućeg tima od 28:30.

Čelik je uspio konačno da povede u trećem periodu, ali im se igra potpuno raspala u finišu ovog dijela meča, te Gradina velikom serijom od 12:1 u posljednji period ulazi sa deset poena prednosti, 41:51.

Na krilima Armina Avdibegovića koji veže osam vezanih poena na sredini posljednjeg perioda dolazi do minus jedan 55:56, a zatim novom trojkom tri minute do kraja Čelik je došao do vodstva 60:58.

Na 20-ak sekundi do kraja Jakupović pogađa za vodstvo gostiju 63:64, a Avdibegović koristi jedno slobodno za 64:64 da bi se igrao produžetak susreta.

Domaće je do pobjede vodio Avdibegović, tako da je na kraju rezultat bio 80:79 (15:17, 13:13, 13:21, 23:13, 16:15).