20.8 C

Slaven Musa: Ova utakmica je bila test za igrače (VIDEO+FOTO)

Nogometaši Čelika danas su na A terenu na Kamberovića polju protiv FK Igmana odigrali prijateljsku utakmicu, prvu otkako je predstavljen novi šef stručnog štaba Slaven Musa.

FK Igman se takmiči u 1. Ligi FBiH i nakon 15. kola zauzima 10. mjesto sa 19 bodova.

Pred oko 600 posjetilaca Čelik je na poprilično lošem i neuslovnom terenu poražen sa rezultatom 1:2. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0, u kojem je prema izglednijim prilikama bila bolja ekipa Igmana. Drugo poluvrijeme i jedna i druga ekipa je izašla sa novim igračima. Igman je poveo u 53. minuti golom Amera Drljevića, dok je Čelik s(p)retnom reakcijom napadača Hannana Adilovića u 65. minuti poravnao rezultat na 1:1. Nakon toga Igman je stvorio još par izglednijih prilika, da bi u 76. minuti pogodio Belmin Bešić za konačnih 1:2, obzirom da se do kraja susreta rezultat više nije mijenjao.

U početnom sastavu Čelika zaigrali su:Karajbić – Popović, Kadrić, Duraković, Livančić – Mehić, Anđušić, Šišić – Salčinović (C), Jurina i Akgun.

Utakmici je prisustvovao i gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović sa svojim pomoćnicima.

U ponedjeljak nogometaši Čelika putuju na pripreme u Antaliju, dok prvenstvo počinje 17. februara utakmicom na Bilinom polju protiv ekipe Viteza. Čelik se trenutno nalazi u zoni ispadanja, na 11. mjestu i sa 18 odigranih utakmica imaju samo 10 bodova.

Pogledajte izjavu Slavena Muse nakon završene utakmice.