14.2 C

Primera: Remi Viljareala i Barcelone

Fudbaleri Viljareala i Barselone odigrali su nerješeno 1:1 u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 17. kola španske Primere.

Utakmica na stadionu “De la Keramika”, doskorašnjem “El Madrigalu”, bila je prilično uzbudljiva i neizvjesna do samog kraja, ali je ipak završena bez pobjednika.

U prvom poluvremenu Barselona je bila bolji rival, međutim, Katalonci nisu uspjeli da savladaju Serhija Asenha. Viljareal je dobro počeo drugo poluvrijeme i kaznio promašaje Barselone.

Poslije dobrog kontranapada u 49. minutu, Pato je proigrao na desnom boku Nikolu Sansonea koji je utrčao u kazneni prostor i preciznim udarcem savladao Mark-Andrea ter Štegena.

Barselona je poslije primljenog gola zaigrala ofanzivnije, a Viljareal se povukao, ali Katalonci sve do samog kraja, odnosno 90. minute nisu uspjeli da dođu do gola.

Izjednačujući gol za Barselonu postigao je Lionel Mesi sjajnim udarcem pod prečku iz slobodnog udarca sa 19 metara.

Viljareal je utakmicu završio s desetoricom igrača na terenu, pošto je Haume Kosta u sudijskoj nadoknadi vremena dobio drugi žuti karton.

Barselona nakon sinoćnje utakmice zauzima treće mjesto sa 35 bodova, dok je Viljareal peti sa 30.