Ukupno podjela

Posljednje objavljeno

Doktorica i medicinske sestre Doma zdravlja Konjic fizički napadnute

Doktorica i medicinske sestre Doma zdravlja Konjic fizički napadnute

Doktorica i dvije medicinske sestre Doma zdravlja Konjic su 27. januara verbalno i fizički napadnute, saopćili su iz ove zdravstvene ustanove.

Osudili su napad te su pozvali i druge da to učine smatrajući da time treba pokazati da je nasilje prema bilo kome neprihvatljivo. Ukazali su da u ovakvim situacijama ispaštaju i drugi pacijenti.

– Zbog napada na medicinski tim ispaštaju i drugi pacijenti koji su čekali uslugu u svakako već teškim okolnostima pogoršane epidemiološke situacije. Ne smijemo dozvoliti da naši radnici liječe pacijente u strahu od novog napada i da se osjećaju nezaštićeni dok obavljaju svoje poslove – istakli su.

Data je, kako je navedeno, puna podrška medicinskom timu koji je napadnut te su napomenuli da su već određeno vrijeme izloženi neugodnostima i incidentima.

– Već određeno vrijeme zdravstveni radnici su izloženi raznim pritiscima, prijetnjama, a nerijetko i verbalnim napadima. Ovakva ponašanja se ne smiju tolerisati. Pojedinci se nasiljem obračunavaju sa stručnim mišljenjem doktora – naglasili su u Domu zdravlja Konjic.

Podsjetili su da postoji mogućnost podnošenja prigovora na rad zdravstvenih radnika te da se problemi rješavaju nenasilno.

– Naši radnici obavljaju jedan od najodgovornijih poslova. Ne možemo dozvoliti da pojedinac pokuša nasiljem diktirati struci kako će svoj posao obavljati – dodaju.

Kako su saopćili, osoba se i nakon incidenta nasilnički ponašala, iako samo nije bila pacijent nego je zahtijevala uslugu koja nije indicirana od ljekara.

– Nastavila je da širi dezinformacije preko društvenih mreža o navodnom uskraćivanju usluga pacijentima i narušilo ugled ljekarske struke i rad naših zdravstvenih radnika – ukazali su.

U Domu zdravlja Konjic se nadaju da će ih građani podržati u suprotstavljanju nasilju i stvaranju uslova za pružanje bolje zdravstvene usluge.

Doktorica i dvije medicinske sestre Doma zdravlja Konjic su 27. januara verbalno i fizički napadnute, saopćili su iz ove zdravstvene ustanove.

Osudili su napad te su pozvali i druge da to učine smatrajući da time treba pokazati da je nasilje prema bilo kome neprihvatljivo. Ukazali su da u ovakvim situacijama ispaštaju i drugi pacijenti.

– Zbog napada na medicinski tim ispaštaju i drugi pacijenti koji su čekali uslugu u svakako već teškim okolnostima pogoršane epidemiološke situacije. Ne smijemo dozvoliti da naši radnici liječe pacijente u strahu od novog napada i da se osjećaju nezaštićeni dok obavljaju svoje poslove – istakli su.

Data je, kako je navedeno, puna podrška medicinskom timu koji je napadnut te su napomenuli da su već određeno vrijeme izloženi neugodnostima i incidentima.

– Već određeno vrijeme zdravstveni radnici su izloženi raznim pritiscima, prijetnjama, a nerijetko i verbalnim napadima. Ovakva ponašanja se ne smiju tolerisati. Pojedinci se nasiljem obračunavaju sa stručnim mišljenjem doktora – naglasili su u Domu zdravlja Konjic.

Podsjetili su da postoji mogućnost podnošenja prigovora na rad zdravstvenih radnika te da se problemi rješavaju nenasilno.

– Naši radnici obavljaju jedan od najodgovornijih poslova. Ne možemo dozvoliti da pojedinac pokuša nasiljem diktirati struci kako će svoj posao obavljati – dodaju.

Kako su saopćili, osoba se i nakon incidenta nasilnički ponašala, iako samo nije bila pacijent nego je zahtijevala uslugu koja nije indicirana od ljekara.

– Nastavila je da širi dezinformacije preko društvenih mreža o navodnom uskraćivanju usluga pacijentima i narušilo ugled ljekarske struke i rad naših zdravstvenih radnika – ukazali su.

U Domu zdravlja Konjic se nadaju da će ih građani podržati u suprotstavljanju nasilju i stvaranju uslova za pružanje bolje zdravstvene usluge.

Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

Dodaj Zenit.ba među omiljene izvore na Googleu
IzvorKlix.ba
Zenica
clear sky
22.1 ° C
22.1 °
22.1 °
70%
0.2m/s
0%
pet
23 °
sub
33 °
ned
35 °
pon
36 °
uto
35 °