13.8 C

Medunjanin siguran, Maccabi u četvrtfinalu Kupa Izraela

Fudbaleri Maccabija iz Tel Aviva plasirali su se u četvrtfinale Kupa Izraela nakon što su poslije boljeg izvođenja penala savladali ekipu Hapoel Raanane.

Rezultat je nakon 90 minuta glasio 0:0, dok je u produžecima viđen po jedan pogodak na obje strane. Kjartansson je u 12. minuti prvog produžetka Maccabi doveo u vodstvo.

Ipak, u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog produžetka Abuhatzira je sigurno realizirao najstrožiju kaznu, pa je bilo jasno da će o pobjednik odlučiti penali.

Bh. reprezentativac Haris Medunjanin je preuzeo prvi odgovornost i pogodio, te u mnogome olakšao posao svojim saigračima. Domaći su u drugoj seriji promašili, dok su gosti šutirali besprijekorno, a pobjednika je odlučila četvrta serija kada Kola nije uspio realizirati penal.