Ukupno podjela

Posljednje objavljeno

Dodik priznao da je opsovao genocid, od Konakovića i Nikšića traži da kažu istinu o sastanku

Dodik priznao da je opsovao genocid, od Konakovića i Nikšića traži da kažu istinu o sastanku

Predsjednik SNSD-a i Rs-a Milorad Dodik kazao je danas na Kozari da je “muslimanska strana” rekla laži o sastanku u Konjicu.

“Oni kažu kako smo mi došli da pravimo nered u Konjicu. Da smo htjeli da pravimo nered ne bismo išli u Konjic. Nisam spreman da u javnom diskursu diskutujem sa Helezom. Nikome on nije opsovao majku, nego je neko njemu opsovao. Čudi me da Konaković i Nikšić prihvataju taj lažni narativ. Sve je to bila laž. Očekujem ljudskost ovih i da kažu da Helez laže. Ja sam opsovao genocid. Nije pominjana Srebrenica”, kazao je Dodik.

Dalje je kazao kako je ponudio Zakon o Ustavnom sudu BiH ali da je to odbijeno.

“Ja sam pokušao da predočim nekoliko stvari. Rekao sam da možemo da idemo u donošenje zakona o VSTV-u, ali da donesemo i Zakon o Ustavnom sudu BiH.

Imam da poručim, nećete vladati mojim Laktašima, mojim Trebinjem, mojom Banja Lukom. Ovaj narod je dobio državu. Imam početničku energiju se borim, da imovina ostaje u Rs-u i da ostane način odlučivanja. Mi ne krijemo da se ne osjećamo dobro u BiH, ne krijemo da želimo slobodu. Ako se ne može ostvariti u BiH onda će se ostvariti mimo nje”, kazao je.

Dodao je da ga ne zanima trojka jer je “gore završio posao” misleći na Vijeće ministara BiH.

“Vama je dosta Dodika i meni je dosta vas. Kao zdravorazumski ljudi mislim da treba da stavimo 14 prioriteta na sto i da to završimo. U ovom trenutku nećete dobiti ništa. Rs će sjesti i odlučiti o svojim daljim koracima. Zahvalan sam SDS-u, ostat ćemo posvećeni zajedničkoj odluci. BiH se survala i bit će se vrlo teško izvući, Rs nema pravo i ne planira nikakvu secesiju, ali će se braniti svim sredstvima”, kazao je Dodik.

Predsjednik SNSD-a i Rs-a Milorad Dodik kazao je danas na Kozari da je “muslimanska strana” rekla laži o sastanku u Konjicu.

“Oni kažu kako smo mi došli da pravimo nered u Konjicu. Da smo htjeli da pravimo nered ne bismo išli u Konjic. Nisam spreman da u javnom diskursu diskutujem sa Helezom. Nikome on nije opsovao majku, nego je neko njemu opsovao. Čudi me da Konaković i Nikšić prihvataju taj lažni narativ. Sve je to bila laž. Očekujem ljudskost ovih i da kažu da Helez laže. Ja sam opsovao genocid. Nije pominjana Srebrenica”, kazao je Dodik.

Dalje je kazao kako je ponudio Zakon o Ustavnom sudu BiH ali da je to odbijeno.

“Ja sam pokušao da predočim nekoliko stvari. Rekao sam da možemo da idemo u donošenje zakona o VSTV-u, ali da donesemo i Zakon o Ustavnom sudu BiH.

Imam da poručim, nećete vladati mojim Laktašima, mojim Trebinjem, mojom Banja Lukom. Ovaj narod je dobio državu. Imam početničku energiju se borim, da imovina ostaje u Rs-u i da ostane način odlučivanja. Mi ne krijemo da se ne osjećamo dobro u BiH, ne krijemo da želimo slobodu. Ako se ne može ostvariti u BiH onda će se ostvariti mimo nje”, kazao je.

Dodao je da ga ne zanima trojka jer je “gore završio posao” misleći na Vijeće ministara BiH.

“Vama je dosta Dodika i meni je dosta vas. Kao zdravorazumski ljudi mislim da treba da stavimo 14 prioriteta na sto i da to završimo. U ovom trenutku nećete dobiti ništa. Rs će sjesti i odlučiti o svojim daljim koracima. Zahvalan sam SDS-u, ostat ćemo posvećeni zajedničkoj odluci. BiH se survala i bit će se vrlo teško izvući, Rs nema pravo i ne planira nikakvu secesiju, ali će se braniti svim sredstvima”, kazao je Dodik.

Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

Dodaj Zenit.ba među omiljene izvore na Googleu
IzvorNap.ba
Zenica
clear sky
19.9 ° C
19.9 °
19.9 °
88%
1.2m/s
0%
sri
21 °
čet
29 °
pet
32 °
sub
33 °
ned
35 °