Zenica će u subotu, 8. novembra 2025. godine, biti domaćin međunarodnog takmičenja aero-modelara u klasi F1N i F1N-150. Takmičenje, koje organizuje Aero klub Zenica u zeničkoj areni “Husein Smajlović”, održava se u okviru memorijala 5. “Murat Šarkinović” za 2025. godinu.
Ovaj događaj predstavlja i bodovanje za Svjetski kup aero-modelara 2025. godine, a do 5. novembra na takmičenje se prijavilo više od 50 učesnika iz Litvanije, Srbije, Slovenije, Hrvatske, Mađarske i Bosne i Hercegovine.
Takmičenje će biti održano u periodu od 10 do 15 časova, a ulaz za posjetioce je slobodan, što pruža jedinstvenu priliku svim ljubiteljima aeromodelarstva da uživo prate takmičarske performanse i inovacije u ovoj fascinantnoj disciplini.
Aero klub Zenica poziva sve građane da dođu i podrže domaće i međunarodne takmičare, te da uživaju u uzbudljivim nadmetanjima koja promovišu tehničku kreativnost i sportsku konkurenciju među mladim i iskusnim aeromodelarima.
Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.
