11 C

Leganes izbacio Real Madrid iz Kupa Kralja

Nakon što je Sevilla pobjedom nad Atletico Madridom postala prva momčad koja je izborila polufinale španjolskog Kupa kralja, danas su joj se pridružili Leganes i Valencia.

Real je u prvoj utakmici minimalno svladao Leganes (1:0) te se očekivalo kako će Zidaneovi igrači rutinski odraditi uzvratnu utakmicu. Francuski je stručnjak na teren poslao promiješani sastav, a od prve je minute krenuo i Mateo Kovačić. Leganes je odigrao odlično prvo poluvrijeme, a dobru igru gostiju okrenio je Eraso golom u 31. minuti. Real je po drugi put ove sezone u prvom poluvremenu ostao bez upućenog udarca na gol, a zanimljivo je kako im se to prvi put također dogodilo protiv Leganesa (prva utakmica Kupa).

Kraljevski je klub do izjedačenja došao u 47. minuti kada na asistenciju Lucasa Vasqueza gol gostiju pogađa Benzema. Međutim, osam minuta kasnije Leganes ponovno dolazi u prednost. Korner je izveo strijelac prvog gola Eraso, a najviši je u šesnaestercu bio Gabriel koji je fantastičnim udarcem glavom svladao nemoćnog Casillu. Zidane je potom u igru ubacio Carvajala i Modrića nadajući se kako će njegovi igrači ipak uspjeti izjednačiti te izboriti polufinale. Kraljevi su prijetili preko Benzeme i Ramosa, ali je odličan na vratima gostiju bio Champagne te je Leganes došao do najvećeg uspjeha u povijesti kluba.

Valencia je u prvom susretu na Mestalli svladala Deportivo Alaves s 2:1, dok je u uzvratu slavila nakon jedanaesteraca. Alaves je poveo u 73. minuti pogotkom Munira El Haddadija koji je u igru ušao samo minutu ranije. Četiri minute kasnije u igru je za Valenciju ušao Santi Mina te je svega 21 sekundu kasnije svojoj momčadi donio izjednačenje. Međutim, produžetke domaćoj momčadi osigurava Sobrino golom u 86. minuti. U produžecima nije bilo golova te je ‘lutrija’ jedanaesteraca odlučila pobjednika.

Precizniji su bili igrači Valencije za koju su pogađali Rodrigo, Mina i Gaya, dok su čak trojica igrača Alavesa bila neprecizna s 11 metara. Za Alaves je u 85. minuti ušao Ermedin Demirović.