14.1 C

Aero klub Zenica na takmičenju u Mostaru osvojio četiri medalje (FOTO)

Aero Klub Zenica Mostar

Aviomodelstvo objedinjuje sport, kreaciju, vještinu, zabavu i edukaciju, a kako izgleda jedno takmičenje avio modelara moglo se vidjeti u subotu na takmičenju PROLJETNI KUP na prostranom Mostarskom blatu kod Mostara.

U organizaciji AK “Mostar” iz Mostara održano je međunarodno takmičenje vazduhoplovnih modelara u kategoriji F1A, F1B, F1H i A1 na kojem je učestvovao 26 modelara takmičara iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Na takmičenju je učestvovala i ekipa Aero kluba Zenica sa 14 takmičara, osam juniora i šest seniora, koja je ujedno bila i najmasovnija ekipa na takmičenju. Na ovom takmičenju su zenički modelari bili veoma uspješni, jer su zauzeli dva prva i po jedno drugo i treće mjesto.

Milivoje Nedić je nakon dugo vremena pobijedio modelare iz Visokog i Mostara u veoma jakoj konkurenciji i osvojio prvo mjesto u kategoriji modela na pogon gumom, F1B.

U kategoriji jedrilica, F1A junior Hamza Zilić je zauzeo prvo mjesto. Rejhan Čosić je bio drugi dok je Anastazija Borojević zauzela treće mjesto u A1 kategoriji.

Nakon takmičenja upriličeno je druženje pored rijeke Lištice, uz predivno vrijeme i sjajne rezultate koji su obilježili ovaj vikend.