4.8 C

Amel Tuka osvojio srebrenu medalju na Svjetskom prvenstvu u Dohi (VIDEO)

Završeno je finale trke na 800m za muškarce u okviru Svjetskog atletskog prvenstva u Dohi. Mnogi su čekali nastup Amela Tuke, a koji je bio i jedan od favorita.

Naš najbolji atletičar Amel Tuka je trku završio s vremenom 1:43.47, kao drugoplasirani, što je njegov i najbolji rezultat ove sezone. Zlatnu medalju je osvojio Donnovan Brazer (1:42.34), dok je treći bio Ferguson Cheruiyot Rotich (1:43.82)

Tuka je večeras imao veliku podršku građana Bosne i Hercegovine koja mu je bila i vjetar u leđa večerašnjoj utrci.

Podsjećamo, Amel Tuka sa vremenom 1:45.63 u nedjelju je osigurao nastup u večerašnjoj finalnoj utrci.

Ovo je Amelov najbolji uspjeh na Svjetskim prvenstvima, a do sada je osvojio već bronzanu medalju 2015. godine