8 C

Amel Tuka treći na mitingu Dijamantske lige u Monacu (VIDEO)

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka je osvojio odlično treće mjesto na mitingu Dijamantske lige u Monacu.

Tuka je večeras u Monte Carlu trčao u izuzetno teškoj konkurenciji. Praktično svi najbolji trkači svijeta na 800 metara večeras su se pojavili na stazi, a slavio je Nijel Amos koji je oborio rekord mitinga s vremenom 1:41.89.

Drugi kroz cilj je prošao Ferguson Cheruiyot Rotich (1:42.54), dok je Tuka u finišu utrke stigao do trećeg mjesta s vremenom 1:43.62.

Tuka je iza sebe ostavio Michaela Sarunija, Briana McBridea, Wesleyja Vazqueza, Adama Kszczota…