9.1 C

Argentina u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Reprezentacija Argentine sinoć je izborila plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u fudbalu koje se igra u Kataru, pobjedom nad reprezentacijom Australije rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Na stadionu “Ahmad bin Ali” u Dohi prvi pogodak postigao je Lionel Messi u 35. minuti.

U drugom poluvremenu prednost na 2:0 povećao je Julian Alvarez pogotkom u 57. minuti.

Australija se vratila u utakmicu u 77. minuti kada je šut Craiga Goodwina Enzo Fernandez skrenuo u svoju mrežu.

U dinamičnom nastavku susreta uprkos velikom broju šansi utakmica je završena rezultatom 2:1.

Argentina je u osminu finala ušla kao prva u grupi, do čega je došlo poslije šokantnog poraza od Saudijske Arabije, te pobjeda nad reprezentacijama Meksika i Poljske.

Selekcija Australije turnir je počela porazom od Francuske, ali je nakon toga savladala Tunis i Dansku i obezbijedila drugo mjesto u grupi.

U prvom susretu nokaut faze odigranom ranije u subotu Holandija je pobijedila Sjedinjene Američke Države pa će za plasman u polufinale igrati protiv Argentine.

Danas za plasman u četvrtfinale igraju Francuska – Poljska i Engleska – Senegal.

Utakmice Japan – Hrvatska i Brazil – Južna Koreja igraju se 5. decembra, a dan kasnije se igraju dueli Portugal – Švajcarska i Maroko – Španija.