8.8 C

Arsenal pobijedio Chelsea i osvojio FA Cup

Fudbaleri Arsenala osvojili su engleski FA Cup, pošto su danas na Wembleyju pobijedili šampiona Engleske Chelsea sa 2:1.

Ovo je Arsenalu rekordni 13. kup, pošto tim iz Londona sada ima jedan više od Manchester United. Trener “tobdžija” Arsene Wenger osvojio je svoj sedmi trofej kupa i također postavio rekord u Engleskoj.

Arsenal je poveo već u četvrtom minutu golom Alexisa Sancheza. Chelsea je u 68. minutu ostao bez Victora Mosesa, koji je dobuio drugi žuti karton, ali je ekipa izjednačila samo četiri minuta poslije toga pogotkom Diega Coste. Konačni rezultat postavio je Aaron Ramsey u 79. minutu.