6.9 C

Atletico Madrid Barceloni uzeo prve bodove (VIDEO)

Barcelona je u osmom kolu ispustila prve bodove u prvenstvu. Nakon sedam pobjeda, Katalonci su na gostovanju kod Atletico Madrida uspjeli odigrati 1:1 i na Camp Nou se vraćaju s osvojenim bodom.

Diego Simeone tako nije uspio pobijediti Barcelonu u prvenstvu ni iz 14. pokušaja.

Već u prvoj utakmici je zaprijetio Leo Messi, ali je Atleticova obrana uspjela blokirati Argentinca. Uzvratio je Atletico preko Antoine Griezmanna koji je u prvih deset minuta igre imao dvije sjajne prilike. Pucao je u 8. i 9. minuti, ali je Ter Stegen odlično reagirao.

Poveli su domaći u 21. minuti fantastičnim potezom Saula Nigueza. On je izbacio Rakitića i Semeda i s 20-ak minuta poslao neobranjivu loptu u Barcinu mrežu. Kod Saulovog pogotka je napravljeno 18 dodavanja, najviše kod jednog gola kojeg je primila Barcelona još od 2005/06.

Kako se bližio kraj poluvremena, Barcelona je sve više prijetila. Kružili su gosti oko kaznenog prostora Atletica, ali teško su pronalazili slobodan prostor među gustom Atleticovom obranom. Uspio je Iniesta poslati jednu dobru loptu Suarezu pred gol, ali Savić je bio ispred njega i blokirao je udarac.

Jako je dobru priliku Atletico imao nakon povratka s poluvremena. Odigrali su Simeoneovi igrači kratko korner s lijeve strane, Carrasco je pokušao pogoditi bližu vratnicu, ali je Ter Stegen uhvatio loptu.

Barcelona je do drugog udarca u okvir gola na utakmici stigla tek u 56. minuti, Suarez je testirao Jana Oblaka, ali je Slovenac odlično skinuo njegov pokušaj. Prije Suarezovog pokušaja, opasno je na drugoj strani iz voleja pucao Griezmann. Tada je započeo pritisak Katalonaca koji je trajao do kraja utakmice.

Blizu pogotku Barca je bila u 57. minuti kada je Leo Messi iz slobodnjaka zatresao vratnicu. Messi je ove sezone šest puta pogodio okvir gola, najviše od svih igrača u ligama ‘petice’. Sjajnu kombinaciju imali su Rakitić i Messi u 71. minuti, ali je Argentinac tada pucao pokraj gola.

Najveći posao Jan Oblak je obavio u 80. minuti kada je skinuo sjajan udarac Luisa Suareza, ali nije mogao ništa dvije minute kasnije kada je Suarez glavom zabio za 1:1. Dočekao je odlično postavljen Urugvajac ubačaj Sergi Roberta, Oblak je bio na lopti, ali nije uspio zaustaviti udarac. Suarez se tako upisao u povijest kao prvi igrač u španjolskom prvenstvu koji je zabio na Wandi Metropolitano.