15 °
    15 °
    15 °
    17 °

Svaka utakmica za reprezentaciju je bitna. Kada izgubiš utakmicu, bolna je, rekao je Duško Bajević, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je večeras u prijateljskoj utakmici poražena u Sarajevu od Irana sa 0:2, javlja Anadolu Agency (AA).

• Nismo dobili ništa ovim porazom. Pokušali smo dati šansu nekim igračima. Iranci su imali brzinu i željeli više da dođu do našeg gola. Imali su sve tri šanse u prvom poluvremenu zbog grešaka naših igrača. Mi nismo došli u šansu. Ovo što smo imali, imali smo, nikoga da podcjenjujemo. Svaka utakmica donosi nešto dobro, nešto loše. Toliko slabo nismo igrali u prvom poluvremenu, u drugom jesmo – pričao je Bajević, a na pitanje da li se na gro igrača koji su nastupili za BiH u budućnosti ozbiljnije ne može računati, odgovorio je:
    • Ne mogu da kažem i ne mogu to sada reći da neki igrači nisu za reprezentaciju. Možda nisu sada, ali možda budu za godinu, dvije, tri.

Do kraja godine BiH će u nedjelju, 15. novembra, u Amsterdamu biti gost Holandije u petom kolu grupe ”1” elitne UEFA Lige nacija ”A”. Tri dana kasnije u posljednjem kolu kolu bit će domaćin višestrukom prvaku svijeta Italiji na stadionu ”Grbavica” u Sarajevu.

Poslije četiri odigrana kola u grupi ”1” UEFA Lige nacija ”A” prva je Poljska sa sedam, Italija ima šest, Holandija pet, te BiH dva boda.