9.1 C

Barcelona izborila remi pred revanš na Nou Campu

Barcelona je ostvarila veoma dobar rezultat u prvom susretu osmine finala Lige prvaka u Napulju.

Katalonci su bili u minusu nakon prvog poluvremena, Napoli je vodio projektilom Driesa Mertensa iz 30. minute. To je ujedno pogodak belgijanca za historiju, s obzirom da se izjednačio sa Hamšikom po broju pogodaka i izjednačio klupski rekord (121).

Međutim, jednu lijepu akciju i asistenciju Semeda krunisao je Antoine Griezmann u 57. minuti te postavio 1:1, što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Raspoloženje u redovima Barce pokvario je tek drugi žuti za Artura Vidala minut prije kraja, ali svakako će ih utješiti remi koji nudi itekako povoljnu situaciju za Messija i društvo pred revanš na Nou Campu.