5.9 C

Barcelona pobijedila domaćina u Bilbau, Kodro i Pjanić nisu dobili priliku

U zaostalom susretu drugog kola španske La Lige večeras je Barcelona slavila u Bilbau nad domaćim Athleticom sa 2:3.

Početak nije nagovještavao takav rasplet. Poveo je baskijski tim već u trećoj minuti golom Inakija Williamsa nakon munjevitog kontranapada.

No, izjednačio je Pedri čudnim golom u 14. minuti, kojem je kumovala i zbunjena reakcija odbrane Athletica nakon jedne visoke lopte u šesnaestercu. Upravo je Pedri zatim asistirao Lionelu Messiju za preokret u 38. minuti.

Kapiten Barce je zatim svoj drugi gol postigao u 62. minuti, nakon lijepe akcije i dodavanja Griezmanna, a konačnih 2:3 postavlja Iker Munian prekrasnim udarcem u 90. minuti.

Nažalost, Kenan Kodro je meč odgledao s klupe Athletica, a Miralem Pjanić također nije ulazio u igru kod Barcelone.