5.1 C

Barcelona pregazila Sevillu za polufinale Kupa kralja

Nogometaši Barcelone s visokih 6:1 pobijedili su Sevillu u uzvratnom susretu četvrtfinala španjolskog Kupa kralja, nadoknadivši tako zaostatak 0:2 iz prvog susreta.

Već u prvih 45. minuta katalonska momčad je preko Philippea Coutinhoa u 13. i Ivan Rakitić u 31. minuti anulirala prednost Seville, da bi u nastavku s još četiri pogotka Coutinhoa (53′), Sergija Roberta (54′), Luisa Suareza (89′) i Lionela Messija (90’+2′) potpuno potopila goste.

Jedini gol za Sevillu postigao je Guilherme Arana u 67. minuti, a stvari bi se možda drukčije razvijale da je Ever Banega u 27. minuti realizirao kazneni udarac, pri zaostatku njegove momčadi od 1:0.

U drugom četvrtfinalu igranom u srijedu Real Betis je prošao dalje pobjedom 3:1 nad Espanyolom u produžetku. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1, kao i prvoj utakmici.

U utorak je polufinale izborila Valencia pobjedom nad Getafeom, dok posljednji susret četvrtfinala u četvrtak igraju Girona i Real Madrid. Real ima prednost 4:2 iz prvog susreta.