9.4 C

Basaksehir osigurao titulu prvaka jesenjeg dijela prvenstva Turske

U okviru 17. Kola turske Super lige fudbaleri Medipol Basaksehira odigrali su remi na teškom gostovanju kod Kasimpase i osigurali titulu prvaka jesenjeg dijela prvanstva, javlja Anadolu Agency (AA).

I danas je u redovima istanbuskog tima Basaksehira ponajbolji pojedinac na terenu bio bosanskohercegovački reprezentativac Edin Višća koji je već u trećoj minuti utakmice postigao gol.

U nastavku meča domaći fudbaleri su zaigrali odlučnije i pred kraj prvog poluvremena izjednačili na 1:1 golom Veysela Sarija.

Za konačnih 2:1 i pobjedu Basaksehira u 70. minuti meča pogodio je Marcio Mossoro.

Basaksehir je nakon 17 odigranih utakmica lider na tabeli Super lige sa osvojenih 36 bodova, a tri boda manje ima drugoplasirana ekipa Fenerbahcea. Galatasaray na trećem mjestu ima 32 boda i utakmicu manje te ne može oteti Basaksehiru titulu jesenjeg dijela prvenstva Turske. Drugi dio sezone Super lige počinje 21. januara.