6.9 C

Bayern deklasirao Chelsea usred Londona

Bayern je napravio ogorman korak prema četvrtfinalu Lige prvaka. Bavarci su slavili u Londonu sa ubjedljivih 0:3 protiv Chelseaja u prvoj utakmici osmine finala.

U prvom poluvremenu Plavci su nekako uspjeli održati 0:0, Thomas Muller je pogodio prečku, ali nakon odmora nije im bilo spasa.

U razmaku od 51. i 54. minute Serge Gnabry je postigao dva pogotka i to oba na asistenciju Roberta Lewandowskog, nakon prekrasnih akcija.

Poljski napadač i sam se upisao u listu strijelaca u 76. minuti, kao na tacni loptom ga je poslužio Alphonso Davies, a Lewandowski je pospremio u mrežu deklasiranog domaćina za konačnih 0:3.

Uz takav rezultat, doima se da će revanš u Minhenu biti tek puka formalnost, pogotovo jer Chelsea neće moći računati na Marcosa Alonsa koji je pred kraj meča dobio crveni karton.

Ovo je ujedno najteži ovosezonski poraza Plavaca na njihovom Stamford Bridgeu.