11.4 C

Bayern nakon produžetaka pobijedio Sevillu i osvojio evropski Superkup

Nogometaši Bayerna osvojili su evropski Superkup nakon što su večeras na Puškaš Areni u Budimpešti bili bolji od Seville. Nakon regularnog dijela meča bilo je 1:1, a onda je Bayern golom u produžetku došao do novog trofeja.

Već na početku utakmice dolazimo do prvog uzbuđenja nakon što je sudija Taylor dosudio penal za Sevillu nakon Alabinog prekršaja. Ocampos je lagano realizovao penal za vodstvo Seville.

Krenuo je Bayern žestoko po izjednačenje. Neprecizni iz dobrih pozicija bili su Muller i Pavard, a golman je fantastično odbranio i udarac Lewandowskog.

Nagrada za ofanzivu stigla je u 34. minuti. Lopta je u šesnaestercu došla do Goretzke koji smireno postiže gol za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Samo što se krenulo s centra De Jong je mogao donijeti novo vodstvo Sevilli, ali je golman odlično odbranio, dok je pet minuta kasnije poništen pogodak Lewandowskog zbog ofsajda.

Do kraja meča obje ekipe su imale po još jednu šansu. Gnabry je bio izblokiran s jedne strane, dok je Neuer sjajno intervenisao nakon udarca En Nesyrija. Ostalo je 1:1 pa su se igrali produžeci.

Odmah na startu En Nesyri je sjajno šutirao, a golman odbio loptu u stativu. Uslijedila je inicijativa Bayerna, a nakon što Kimmich i Tolisso nisu uspjeli postići pogodak, to je za nogom pošlo Martinezu za konačnih 2:1 i novi trofej za Bavarce.