14 C

Bayern opet izbacio Arsenal, Real na penale prošao dalje

Njemački predstavnik Bayern je ukupnim rezultatom 3:2 plasirao se u polufinale.

Bayern je u 24. minutu imao odličnu priliku preko Musiale, ali David Raya je uspio odbraniti njegov šut.

Šest minuta kasnije, Manuel Neuer je na drugoj strani bio uspješniji od Martina Odegarda i Gabriela Martinelia.

Drugo poluvrijeme je počelo izglednom prilikom za Bayern. Gorecka je pogodio stativu, a isto je nakon bloka protivničkog fudbalera učinio i Gerero.

Bavarci su poveli u 63. minutu. Gerero je centrirao sa lijeve strane, a Kimmich je glavom efektno pogodio za 1:0.

Do kraja susreta, ni jedni ni drugi nisu uspjeli pronaći put do protivničke mreže, pa je konačan rezultat ostao 1:0.

Ogromno rivalstvo klubova iz Manchestera i Madrida nastavilo se i sinoć na Etihadu gdje je domaćin Manchester City ugostio Real Madrid u revanšu četvrtfinala Lige prvaka. Nakon 120 minuta igre, rezultat je bio 1:1, odnosno 4:4 ukupno, pa se pobjednik tražio izvođenjem penala, uspješnija u izvođenju penala bila je ekipa Real Madrida.

U ovaj meč obje ekipe su ušle sa najjačim sastavima pa je nekako spektakl bio neminovan. Glavni sudac susreta bio je Italijan, Daniele Orsato.

Prva ozbiljnija situacija viđena je u osmoj minuti kada je nakon sjajne akcije Građan De Bruyne uputio jedan pas, ali je Lunin bio dobro postavljen.

Gosti su zaprijetili u desetoj minuti sa distance je šutirao Camavinga, ali je njegov udarac bez većih problema odbranio golman domaćih, Ederson.

Rodrygo dovodi goste u vodstvo u 12. minuti. Bio je to peti gol za Brazilca u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Domaćin je odmah nakon primljenog pogotka pokušao uzvratiti, ali je Haaland pogodio samo okvir gola.

Gosti su kroz tranziciju mogli ozbiljnije zaprijetiti sredinom prvog poluvremena, ali je Carvajalov udarac izblokirao Ruben Dias.

Saradnja De Bruynea i Grealisha donijela je novu priliku za City, ali Rudiger je sjajno ispratio Grealisha i izblokirao udarac koji je na kraju završio na vanjskom dijelu mreže Luninovog gola.

Prvi žuti karton na susretu dobio je desni bek Real Madrida, Daniel Carvajal koji je faulirao Grealisha.

Do kraja prvog poluvremena domaćin je zaprijetio direktno iz kornera, ali Lunin je ponovo sjajno reagovao i otklonio opasnost. Orsato je prvo poluvrijeme odlučio nadoknaditi dvije minute u kojima nije bilo ozbiljnijh prilika pa je rezultat ostao nepromijenjen 0:1.

Na startu drugog poluvremena prvi su zaprijetili domaći igrači, no raspoloženi Lunin je ponovo odbranio volej udarac Jacka Grealisha.

Prvi igrač sa žutim kartonom u redovima domaće ekipe bio je Grealish koji je faulirao Carvajala, a nakon njega u bilježnicu Danielea Orsata upisan je i Joško Gvardiol koji je faulirao Bellinghama.

Grealish je bio jedan od najopasnijih igrača Citya, ponovo je prijetio u 70. minuti, ali ispred gola gostiju bio je ponovo odlično postavljeni Lunin.

Prvi je mijenjao Guardiola, iz igre je izašao upravo Grealish, a zamijenio ga je Doku.

Kevin De Bruyne u 76. minuti kažnjava nesmotrenu reakciju odbrane Real Madrida i pogađa za 1:1, bio je to drugi gol Belgijanca u ovoj sezoni Lige prvaka.

Nakon izjednačujućeg gola, City je opet preko belgijskog veznjaka imao dvije dobre prilike, ali izostala je završnica.

Daniele Orsato je označio kraj 90 minuta, ali obzirom da je ukupan rezultat bio 4:4, ekipe su igrale produžetke.

Prvi produžetak nije donio promjenu rezultata iako su igrači domaće ekipe konstantno vršili pritisak na gostujuće igrače.

Rana faza drugog produžetka donijela je novu prinudnu izmjenu za Real Madrid, iz igre je izašao Carvajal, a zamijenio ga je Eder Militao. U zadnjoj minuti Alvarez je šutirao pravo u dobro postavljenog Lunina, a po isteku 121. minuta Orsato je odsvirao kraj što je značilo da će se o pobjedniku dvomeča odlučiti izvođenjem penala.

Prvi penal je u gol pretvorio Julian Alvarez, Luki Modriću je Ederson odbranio jedanesterac i tako je završena prva serija.

Druga serija počela je odbranom Lunina udarca Bernarda Silve koji je išao po sredini gola. Bellingham je bio siguran izvođač penala za Real.

Lunin je odbranio i penal Mateu Kovačiću, a Vazquez je donio prednost Real Madridu.

Foden je bio siguran u četvrtoj seriji za Manchester City, kapiten Reala Nacho je također postigao gol sa bijele tačke u četvrtoj seriji.

Peta serija je donijela udarac Edersona koji je pogodio mrežu Luninovog gola, Rudiger je preuzeo odgovornost i šutirao penal u petoj seriji, postigao je gol i odveo Real u polufinale gdje ih čeka bavarski velikan.