14 C

Bayern pobijedio Lyon i zakazao finale s PSG-om

Bayern je sa sigurnih 3:0 večeras u Lisabonu savladao ekipu Lyona, te se tako plasirao u finale Lige prvaka!

Lyon se ipak nije pokazao kao lagan protivnik za moćne Bavarce, pošto su Lavovi kod rezultata 0:0 imali nekoliko izglednih prilika, ali su ih propustili, a onda je Serge Gnabry u kratkom vremenskom periodu riješio pitanje pobjednika.

Pogađao je Gnabry u 18. i 33. minuti, tako doveo svoj tim u vodstvo od 2:0, a u posljednjim minutama susreta, odnosno u 88. minuti, Robert Lewandowski je postavio konačnih 3:0.

Tako su Bavarci za nedjelju zakazali veliki obračun sa PSG-om za trofej prvaka Evrope. Nema sumnje da nas čeka pravi spektakl.

Bayern – Lyon 3:0 (Gnabry 18’, 33’, Lewandowski 88’)