12.5 C

Bayern pregazio Barcelonu i plasirao se u polufinale Lige prvaka

Bayern je preko Barcelone nevjerojatnom 8:2 pobjedom ušao u polufinale Lige prvaka gdje će igrati protiv boljeg iz subotnjeg ogleda Manchester Cityja i Lyona.

Nevjerojatna utakmica četvrtfinala odigrala se na lisabonskom Luzu.

Koliko je Bayern bio impresivan svjedoči i statistika – šutirali su 26 puta prema neraspoloženom Marc-Andre ter Stegenu, Barcelona je tek osam puta zaprijetila Manuelu Neueru.

Bayern brutalan

Krenulo je ludim tempom koji se nije smirivao svih 45 minuta prvog poluvremena. Već u četvrtoj minuti Bavarci vode nakon što je Ivan Perišić začeo akciju po lijevoj strani i ubacio na vrh šesnaesterca gdje je Thomas Muller primio loptu. Nijemac je kombinirao s Robertom Lewandowskim, Poljak ga je potom uposlio u dobroj situaciji iz koje Muller ne griješi za vodstvo Bayerna 1:0.

Tri minute kasnije Barcelona izjednačuje. Jordi Alba sletio se po lijevoj strani, htio ubaciti prema Luisu Suarezu, no na sreću Barcelone, David Alaba je uklizavanjem preusmjerio loptu u mrežu i prevario svog kapitena Manuela Neuera.

Španjolski doprvak mogao je u devetoj minuti preokrenuti nakon što je Luis Suarez sam izašao na Neuera, međutim, Bayernov kapiten to skida. U sljedećoj akciji Messi ubacuje s desne strane i lopta vara cijelu obranu Bayerna i pogađa stativu. Malo je tu nedostajalo Sergiju Busquetsu da bude strijelac nakon što je pokušao iz skoka zahvatiti loptu.

Ter Stegen i Barcelonina obrana poput amatera

U 22. minuti Ivan Perišić zabija prelijep gol. Neuhvatljivi Serge Gnabry je izbacio Gerarda Piquea, dodao Ivanu Perišiću, a ovaj bombom probio Ter Stegena udarcem iskosa.

Goman Barcelone nije mogao ništa, Perišić je pucao snažno i neobranjivo za vodstvo njemačkog prvaka. Pet minuta poslije Ter Stegen čudesno skida šansu Lewandowskom, no zato minutu kasnije ostaje nemoćan poslije nove ubojite akcije njemačkog giganta.

Leon Goretzka je majstorski izbacio obranu Barcelone iz prvog dodira poluvisokom loptom koja je stigla do Sergea Gnabry. Gnabry je izašao sam na Ter Stegena nakon što je pobjegao Clementu Lengletu i potom lako zabio za 3:1 Bayerna.

Minutu kasnije indisponirani Ter Stegen kiksa, dodaje loptu Lewandowskom, međutim, Bayernov najbolji strijelac ne uspijeva pogoditi iz idealne situacije.

U 31. minuti Bayern odlazi na 4:1. Joshua Kimmich je ubacio s desne strane nakon što je Ivan Perišić dostavio loptu tamo sa svoje lijeve strane, iskusni Muller je stigao ispred obrane Barcelone i elegantno poentirao za vodstvo 4:1, za potpuno razbijanje Katalonaca čija je obrana izgledala katastrofalno i amaterski.

Nije ni drugo poluvrijeme razočaralo.

Bayern je prvo zaprijetio preko Perišića u 49. te Goretzke minutu kasnije, no u 57. minuti Barcelona se budi majstorijom Luisa Suareza. Prelijepo je Urugvajac u naletu lažnjakom izbacio Jeromea Boatenga i ušao u pravu šansu iz koje lijepo pogađa za 2:4. Da problema ne bude, pobrinuo se sjajni kanadski bek Bayerna Alphonso Davies.

Suarez donio lažnu nadu Barceloni, a onda se upalio bavarski stroj

Probio je lijevu stranu i uništio nemoćnog Barceloninog desnog beka Nelsona Semeda, sletio se u šesnaesterac te pronašao Kimmicha koji je iz blizine pogodio za 5:2 bavarskog kluba.

Nijemci su do kraja utakmice rutinski održavali prednost, a djelovalo je kao da uz minimalan trud mogu itekako naštetiti Španjolcima, čim krenu odlučnije prema naprijed što se i pokazalo tačnim.

U 82. minuti konačno zabija i Robert Lewandowski koji je dočekao loptu na glavu s lijeve strane. VAR je provjeravao situaciju i potvrdio regularnost 14. gola Poljaka u Ligi prvaka, a već tri minute kasnije je 7:2 za momčad iz Münchena.

Coutinho, Barcelonin igrač na posudbi u Bayernu koji je ušao u 75. minuti umjesto Gnabryja, iskoristio je novu katastrofu Barcelonine obrane i kroz noge očajnog Gerarda Piquea pogodio za brutalno vodstvo Bayerna.

Coutinho ušao pa zabio dva komada svom klubu

Četiri minute poslije Coutinho je opet strijelac, koristi asistenciju Lucasa Hernandeza s lijeve strane koji mu glavom spušta loptu na peterac. Brazilski ofenzivac spremno je dočekao poklon i plasirao ga u mrežu za nestvarnih 8:2.

Prvi polufinalni susret Lige prvaka 18. augusta od 21 sat igraju RB Leipzig i PSG na Luzu. Dan kasnije, 19. augusta u isti sat, Bayern će igrati protiv boljeg iz subotnjeg ogleda Manchester Cityja i Lyona koja se igra na Sportingovom Alvalade stadionu u Lisabonu.

Finale se igra na Luzu 23. augusta od 21 sat.