11.7 C

Bayern savladao Eintracht i plasirao se u finale Kupa Njemačke

Fudbaleri Bayerna su na svom terenu pobijedili Frankfurt (2:1) u okviru polufinala DFB Pokala.

Domaćin je do vodstva došao nakon sjajne akcije u 14. minuti susreta. Thomas Muller je upisao novu asistenciju, a pogodak za vodstvo Bavaraca postigao je Ivan Perišić.

U drugom polufremenu Frankfurt se uspio osloboditi pritiska i zaigrati mnogo bolje. To se gostima isplatilo u 70. minuti kada su iskoristili lošu reakciju odbrane domaćih, a na 1:1 poravnao je Da Costa.

Konačnih 2:1 za Bayern postavio je Robert Lewandowski. Pomoćni sudija signalizirao ofsajd kod gola Lewandowskog, ali nakon konsultacija s VAR sobom na kraju je gol Bavaraca opravdano priznat.

Bayern će u finalu igrati protiv Bayer Leverkusena koji je jučer savladao Saarbrucken.