14.3 C

Bayernu Superkup, Hummelsu zvižduci i asistencija

Bayern je novu sezonu otvorio osvajanjem njemačkog Superkupa. Igrači Carla Ancelottija do novog su trofeja stigli na najtežem gostovanju, Bayern je s 2:0 slavio kod Borussije Dortmund na Signal Iduna Parku. Prvi pogodak na utakmici postigao je Arturo Vidal, dok je trofej Bavarcima osigurao Thomas Müller. Carlo Ancelotti tako je sjajno startao na klupi njemačkog prvaka za koji je, baš protiv svog bivšeg kluba zaigrao i Mats Hummels. A njemu su navijači Borussije zviždali prilikom svakog dodira lopte. Mario Götze na drugoj je strani poraz svoje Borussije pratio s klupe za pričuve.
    Borussia je bolje otvorila dvoboj, na samom početku zaprijetila slabašnim pokušajem Kagawe. No, onda i u 8. minuti imala prvi zicer na utakmici. Bartra je dugom loptom pronašao Aubameyanga , iz igre je ispao Hummels, a gabonski se napadač sjurio prema gostujućim vratima. Ipak, njegov je udarac na vrijeme blokirao Javi Martinez. No, opasan je bio i Bayern, Lewandowski je krajem prvoga dijela bio u opasnoj situaciji, no odlično je reagirao domaći vratar Bürki. Već u prvih 45 minuta bilo je jasno kako Bayern još nije na željenoj razini. Carlo Ancelotti nije na američkoj turneji na raspolaganju imao sve igrače, njemački su se reprezentativci nedavno priključili pripremama, pa Bavarci za sada ne djeluju moćno. No, igralo se vrlo čvrsto, sudac Welz već je u prvom dijelu pokazao pet žutih kartona.

I početak nastavka je pripao domaćinu. Mladi Passlack je u 50. minuti snažno tukao, no Neuer uz manje poteškoće odbio loptu u korner. Odličnu partiju pružao je Dembele koji se u 57. minuti odlično riješio Hummelsa i Vidala, ali je njegov udarac opet obranio Neuer. A onda je poveo – Bayern. Ribery je s lijeve strane poslužio Lewandowskog , a ovaj povratnom loptom tražio svoje suigrače. I pronašao Artura Vidala . Prvi udarac čileanskog veznjaka obranio je Bürki, ali je Vidal bio prvi na odbijancu i poslao loptu u mrežu. Bayern je pojačao ritam, pa u 79. minuti stigao do drugog gola. Hummels je nakon kornera bio najviši u skoku pred domaćim vratima, samo proslijedio loptu do Müllera koji iz blizine zabija za 2:0.