8.1 C

Biciklista Vedad Karić oborio državni rekord u vožnji na hronometar

Jučerašnjim nastupima okončani su nastupi bh. sportista na Evropskim igrama u Minsku za 2019. godinu.

Biciklista Vedad Karić je učestvovao u utrci na hronometar. Vedad je ostvario vrijeme 38:05.69 minuta što je bilo dovoljno za 33. mjesto u ukupnom poretku. Ujedno ovo je novi bosanskohercegovački rekord u vožnji na hronometar. Darko Savić se nadmetao u kanuu u disciplini K1 1000 metara, ali na žalost nije uspio proći kvalifikacionu utrku.

Dan ranije je u 1. kolu poražen i judista Harun Sadiković. Strijelac Nedžad Džanković je u disciplini vazdušna pučka 10 metara zauzeo 39. mjesto. Bokseri Alen Rahimić (- 56 kg) i Adem Fetahović (- 69 kg) također su završili svoje nadmetanje na Evropskim igrama Minsk 2019. Rahimić je izgubio od domaćeg boksera Nikalai Shakha, dok je od Fetahovića u 1/8 finala bio bolji Sotomayor iz Azerbejdžana, olimpijski viceprvak.

Na ovaj način bh. sportisti su završili nastup na drugim Evropskim sportskim igrama, a prvu medalju za Bosnu i Hercegovinu je osvojila Larisa Cerić, koja je bila srebrena na judo turniru.