5.9 C

BiH poražena od Francuske na Grbavici (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Francuske rezultatom 0:1 u utakmici trećeg kola grupe “D” kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo “Katar 2022” odigranoj u Sarajevu, javlja Anadolu Agency (AA).

Na stadionu “Grbavica”, u prvih deset minuta, Zmajevi nisu dozvoljavali Trikolorima da ozbiljnije zaprijete.

Prvi šut prema golu BiH imao je za Francusku Kingsley Coman u 11. minutu, ali je lošta otišla pored lijeve stative.

U 24. minutu, prvi veći pokušaj za Zmajeve je imao Darko Todorović, ali je njegov udarac zaustavio Hugo Lloris iz Francuske.

Nedugo zatim, fudbaler BiH Anel Ahmedhodžić krenuo je ka golu, ali ga je opet zaustavio Lloris.

Prvo poluvrijeme u kojem je Francuska imala 60 odsto posjeda lopte završeno je bez golova.

U 61. minutu, Antoine Griezmann obezbijedio je vođstvo Francuskoj.

U 72. minutu, Edin Džeko je primio loptu u šesnaestercu i spustio je Radetu Kruniću, ali se umiješao Adrien Rabiot, te je došlo do kontakta. Sudija je procijenio da nije bilo prekršaja, uprkos protestu Zmajeva.

Reprezentacija BiH je u 79. minutu dobila priliku iz slobodnog udarca, ali je Miralem Pjanić pogodio živi zid.

Utakmica je završena pobjedom Francuske.

Dvije reprezentacije će u Francuskoj igrati ponovo 1. septembra.

Osim sa Francuskom, Bosna i Hercegovina je u grupi sa Ukrajinom, Finskom i Kazahstanom.