14.3 C

BiH ubjedljivo poražena u Finskoj (VIDEO)

BiH poražena je od reprezentacije Finske 0:2 golovima Temmua Pukkija. Finci su cijelu utakmicu bili borbeniji što je rezultiralo pobjedom. Zmajevi su u Tampereu odigrali jednu od najlošijih utakmica u posljednjoj deceniji i sasvim zasluženo upisali poraz.

U nezanimljivom prvom poluvremenu izdvojili smo tek nekoliko situacija, i to većinom pred golom Finske. U tom periodu meča, naša odbrana izgledala je dosta dobro i organizovano, dok se u igri prema naprijed osjetio izostanak Miralema Pjanića, pa ponekad i manjak volje kod naših igrača, koji su djelovali umorno i bezidejno. Prvi su u sedmoj minuti prijetili domaći. Pokušao je Pukki, a Šehić odbranio. Najbolja prilika u prvom dijelu viđena je u 27. minuti. Bičakčić je centrirao sa desne strane, jedan finski igrač skinuo je loptu sa Džekine glave, ali je ona završila na nozi Duljevića, koji je iz povoljne situacije šutirao loše.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu Duljeviću se ukazala nova prilika, ali je on i ovog puta promašio gol. Lopta je tri minute poslije pogodila stativu našeg gola, nakon nespretne reakcije zadnje linije, da bi domaćini u 56. minuti došli do vodstva. Pukki je prevario Šunjića, sjurio se ka golu i rutinski poentirao.

Isti igrač deset minuta kasnije koristi rupu u našoj odbrani i pogađa za 2:0.

U 77. minuti Džeko glavom ne uspijeva pogoditi nakon dobrog centaršuta Ćivića. Do kraja su Zmajevi radili pritisak, ali nažalost prilika nije bilo. Ostalo je 2:0. Bh. selekcija doživjela je težak poraz koji nas je već sad udaljio od Evropskog prvenstva.

Sljedeća utakmica je u Torinu 11. juna s Italijom koja je prva u grupi, dok je Finska sada druga.