10 C

Bolt se povrijedio, Britancima zlato u štafeti 4×100

Jamajčanin Usain Bolt, višestruki olimpijski šampion, nije uspio da završi trku u štafeti 4×100 metara na Svjetskom prvenstvu u Londonu, svoju posljednju trku u karijeri.

Bolt je trčao u posljednjoj izmjeni, ali se povrijedio nakon pedesetak metara i nije prošao kroz cilj.

Zlatnu medalju, na veliko oduševljenje domaće publike, osvojila je štafeta Velike Britanije, koja je kroz cilj prošla za 37 sekundi i 47 stotinki, što je novi evropski rekord. Za Britaniju su trčali CJ Ujah, Adam Gemili, Danny Talbot i Nethaneel Mitchell-Blake.

Srebrna medalja otišla je u ruke štafete SAD-a (37,52 sekunde), dok je bronza pripala štafeti Japana (38,04).