3.9 C

Borba za EP: Hrvatska remizirala sa Velsom

Reprezentacije Velsa i Hrvatske podijelile su bodove u Cardiffu u okviru 8. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigravši neriješeno 1:1.

Sjajno je krenulo po svjetske viceprvake budući da je Vlašić već u devetoj minuti sjajnim golom sa 16 metara doveo Hrvatsku u vodstvo.

U nastavku meča obje ekipe su imale nekoliko solidnih prilika za postizanje pogotka, ali se igra i Velsa i Hrvatske raspala kako se primicao kraj poluvremena.

To je Vels iskoristio i u posljednjoj minuti prvog dijela izjednačio rezultat preko Balea. Hrvatski igrači su se prethodno bunili zbog starta na Kovačiću, ali je sudija odlučio kako nije bilo materijala za prekršaj. Ujedno je Lovren zbog prigovora dobio žuti karton pa će u posljednjem kolu selektor Zlatko Dalić biti lišen usluga Liverpoolovog štopera, ali i Vide, koji je ranije “požutio”.

Vels je umalo u 55. minuti došao do drugog gola, ali je Livaković spasio Hrvate. I gosti su zaprijetili opasno u dva navrata preko Rebića i Jedvaja, ali sve je to bilo malo da dođe do promjene rezultata pa je ostalo konačnih 1:1.

Hrvatska je ostala na prvom mjestu grupe E s dva boda više u odnosu na drugoplasiranu Mađarsku, dok je Vels na četvrtom mjestu sa šest bodova manje od lidera.

Odlazak na Euro Hrvatska može osigurati pobjedom u posljednjem kolu kod kuće protiv Slovačke, dok Velsu predstoji gostujući meč s Azerbejdžanom i domaći s Mađarskom.