10.5 C

Borussia Dortmund i Atletico Madrid posljednji četvrtfinalisti UEFA Lige prvaka

Borussia Dortmund i Atletico Madrid izborili su plasman u četvrtfinale UEFA Lige prvaka, javlja Anadolu.

Nakon remija u prvom meču u gostima, rezultatom 1:1, Borussia je u revanšu osmine finala u Dortmundu savladala PSV Eindhoven sa 2:0.

Gol za vodstvo Borussije već u trećoj minuti meča postigao je Jadon Sancho, vrsni golgeter koji se vratio u Dortmund na posudbu nakon loše adaptacije i forme u Manchester Unitedu. Za konačnih 2:0 pogodio je u sudijskoj nadoknadi vremena Marco Reus.

Inter je u prvom meču slavio s minimalnih 1:0 nad Atleticom, a večeras u Madridu Atletico je pobijedio sa 2:1, pa je pobjednik duela tražen u produžecima.

Gol za vodstvo Intera postigao je Federico Dimarco u 33. minuti meča, a dvije minute kasnije Atletico je izjednačio pogoptkom Antoine Griezmanna. Gol za pobjedu madridskog tima postigao je Memphis Depay u samoj završnici meča.

U produžecima nije bilo golova, pa je pobjednik odlučen izvođenjem jedanaesteraca. Fudbaleri Atletico Madrida imali su više koncentracije i sportske sreće pa su trijumfovali sa 3:2 u jedanaestercima.

Ranije su plasman u četvrtfinale fudbalske Lige prvaka izborili minhenski Bayern, Paris Saint-Germain (PSG), branitelj naslova Manchester City, Real Madrid, Arsenal i Barcelona.

Parovi četvrtfinala, kao i polufinala ovogodišnje Lige prvaka biće poznati nakon žrijeba koji će u petak održati i sjedištu UEFA-e u švicarskom Nyonu s početkom u 12 sati.