4.4 C

Borussia Dortmund u Münchenu pobijedila Bayern i plasirala se u finale DFB kupa

Niko Kovač će se za DFB Pokal boriti s Borussijom Dortmund koja je u sjajnoj utakmici u Münchenu pobijedila Bayern s 3:2.

Bila je to utakmica s dva preokreta, a nakon prvog poluvremena se činilo da će slaviti Bayern. Međutim, Borussia je u nastavku uzela stvari u svoje ruke i ostavila Bavarce bez još jednog trofeja ove sezone.

Marco Reus je doveo crno-žute u vodstvo u 19. minuti igre, a vratio se Bayern pogotkom Javija Martineza koji je u mrežu pospremio Alonsov ubačaj iz kuta.

Bayern je na poluvrijeme otišao s prednošću zahvaljujući bivšem Borussijinom kapetanu Matsu Hummelsu koji je postigao lijep pogodak s ruba kaznenog prostora. Pogodak protiv svoje bivše momčadi nije slavio.

Mogli su Bavarci i povećati prednost, ali im se o glavu odbila Robbenova vratnica iz 64. minute. Samo pet minuta kasnije Ousmane Dembele je uposlio Pierre-Emericka Aubameyanga koji je glavom pogodio za 2:2, a u 74. minuti je upravo Dembele u potpunosti preokrenuo utakmicu i odveo Borussiju u finale.

Za trofej će se Eintracht , koji je u polufinalu bio bolji od Borussije M’gladbach i Borussia Dortmund boriti u subotu, 27. svibnja u Berlinu.