5.7 C

Bosna i Hercegovina savladala Crnu Goru

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u Tuzli je savladala selekciju Crne Gore rezultatom 74:66 u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, javlja Anadolija.

Zmajevi su u Mejdanu ugostili Crnu Goru, koja ih je ljetos ubjedljivo pobijedila u Morači.

Košarkaši Crne Gore su prvo poluvrijeme izuzetno uzbudljivog meča završili s prednošću 37:34, ali bh. košarkaši su rezultatski preokret napravili u trećoj četvrtini. Posljednji period meča protekao je u rezultatskoj neizvjesnosti, a više koncentracije i sportske sreće imali su domaći košarkaši koji su imali i odličnu podršku s tribina.

Meč je zavrišen rezultatom 74:66 u korist selekcije BiH.

U posljednjem kolu kvalifikacija BiH gostuje kod Mađarske, a Crna Gora dočekuje Češku. Košarkaši BiH još uvijek imaju šansu za plasman na Mundobasket, a za to im treba pobjeda u Mađarskoj te pobjeda Češke nad Crnom Gorom.