12.5 C

Bosna Sema pobijedila Čelik boljim izvođenjem penala

Nogometaši Bosna Sema plasirali su se u osminu finala Kupa BiH, nakon što su jučer u Zenici nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedili ekipu Čelika sa 4:5.

Nakon 90. minuta igre rezultat je bio 1:1. Marković je domaće doveo u vodstvo u 21. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Sinanović.

Nakon izvođenja penala uspješniji su bili gosti s rezultatom 4:5 te se zasluženo plasirali u nastavak Kup takmičenja.

Utakmica šesnaestine finala Kupa BiH na “Bilinom polju” odigrana je pred rekordno malim brojem gledalaca, svega 200.

Rezultati svih utakmica 1/16 finala Kupa BiH:

Orašje-Karanovac 3:2 (Đukić 22′, Živković 43′, Isanović 75′ – Grujić 57′, Milošević 60′)

Metalleghe BSI-Velež 1:2 (Smajić 71′ penal – Ajkunić 21′, Zvonić 86′)

FK Podrinje-Sloboda Tuzla 0:1 (Todorović 6′)

Krupa-Travnik 1:3 (Vukotić 36′ – Zaimović 10′, Pekija 70′, Goloman 84′)

Brotnjo-Željezničar 0:7 (Lazić 5′, 89′, Nikolić 14′, Bekrić 38′ penal, Beganović 47′, 81′, Kosorić 53′)

Široki Brijeg-Čapljina 5:0 (Menalo 21′, 54′, 57′, Ivanković 29′, Repić 63′)

Mladost DK-Rudar Prijedor 1:0 (Husić 19′ penal)

GOŠK Gabela-Radnik 0:1 (Beširević 31′)

Goražde-Zvijezda Gradačac 1:1 (Korda 89′ – Hadžić 46′), penali: 3:2

Slavija-Vitez 0:0, penali: 5:4

Zrinjski-Borac 5:0 (Bilbija 25′, 42′, Stojanović 41′, Mrkajić 63′, Filipović 88′)

Kozara-Olimpic 0:0, penali 3:2

Sarajevo-Bratstvo Gračanica 2:0 (Kadić 22′ autogol, Crnkić 88′)

Čelik-Bosna Sema 1:1 (Marković 20′ – Sinanović 86′), penali: 3:4

Rudar Kakanj-Sloboda Novi Grad 5:1 (Begovac 7′ penal, Sarvan 28′, Neimarlija 38′, Hajdarović 75′, Hasić 86′ – Čulibrk 89′)

Radnički Lukavac-Drina Zvornik 3:1 (Muminović 24′, Salihović 52, Ćosić 66′ – Mazić 33′)