14.6 C

Božićna utakmica koja se i danas prepričava: Kako je golman ostao sam na terenu u magli (VIDEO)

Golman U Magli

Na današnji dan odigrala se jedna od legendarnijih utakmica u historiji engleskog nogometa, a Božić 1937. godine je ostao upamćen po nevjerovatnoj sceni s duela Chelseaja i Charltona.

Chelsea i Charlton su igrali na Stamford Bridgeu, a kako je utakmica odmicala, magla se sve više i više spuštala.

Pri rezultatu 1:1 magla je bila toliko gusta da se više nije moglo igrati, te je sudija prekinuo susret i igrače poslao u svlačionicu.

No, teren su napustili svi osim golmana Charltona Samuela Bartrama.

Naime, magla je bila toliko gusta da Bartram nije vidio kako igrači odlaze s terena, a niko ga od saigrača nije obavijestio da je susret prekinut.

Nakon čak 15 minuta prišao mu je policajac i rekao mu da je utakmica prekinuta, a kada se konačno pojavio u svlačionici, navijači su mu se ismijali, te nije čudo da se ova utakmica od prije 86 godina i danas prepričava.