8.3 C

Carlos Alcaraz pobijedio Novaka Đokovića u finalu Wimbledona

Španski teniser Carlos Alcaraz, prvi na ATP listi, uspio je pobijediti u finalu turnira u Wimbledonu u Londonu Novaka Đokovića, srbijanskog tenisera sa najviše osvojenih Grand Slam titula, rezultatom 3:2 u setovima, javlja Anadolu.

Alcarazu je ovo bilo prvo finale Wimbledona, a pobjedom je uspio da osvoji svoj drugi Grand Slam naslov.

U nevjerovatnom meču koji je trajao gotovo pet sati, prvi set uzeo je Đoković, nakon što je bez problema došao do rezultata od 6:1. U drugom setu Alcaraz je popravio igru, dok je u Đokovićevoj igri bio primjetan pad. Alcaraz je u taj-brejku uzeo drugi set rezultatom 7:6. U trećem setu mladi Španac uspio pobijediti rezultatom 6:1. U četvrtom setu Đoković se vratio u igru, te je uzeo set rezultatom 6:3. U odlučujućem petom setu Alcaraz je slavio rezultatom 6:4.

Novak Đoković je prije ovog finala imao nevjerovatan niz pobjeda na Centralnom terenu u Wimbledonu, odnosno sedam titula na najprestižnijem turniru i priliku da stigne Rogera Federera koji ima osam titula. Đoković je u svojoj karijeri osvojio ukupno 23 Grand Slam titula.