7.5 C

Čelik i Borac remizirali na Bilinom polju (VIDEO)

Danas su odigrane dvije utakmice šestog kola Lige za prvaka, a fokus je bio na onom u Zenici gdje je Čelik ugostio Borac.

Vitez je otpisan, ali traži se još jedan putnik za niži rang, a u NK Čelik pokušavaju da se spase i da pretposljednje mjesto prepuste nekom drugom.

Zenički premijerligaš je pred više od 8.000 gledatelja ugostio Borac, ali nije uspio da ostvari pobjedu, pa se zadovoljio samo jednim bodom (1:1). I s tim bodom je Čelik ostao u igri za ostanak, ali šanse su sada znatno manje.

Prva šansa viđena je u drugoj minuti, no Nikolićev udarac glavom nije previše zaprijetio Banjalučanima. Na drugoj strani, u devetoj minuti, Kunić sa 15 metara šutira pored gola.

U 28. minuti zamalo da Salčinović ubačajem prevari golmana gostiju, ali ovaj se na kraju snašao i spasio svoj gol. Ubrzo nakon toga, Okoli na ubačaj Salčinovića s pet metara šutira pokraj gola Borca.

U završnici prvog dijela Šišić je pokušao s više od 40 metara lobovati golmana Borca, ali ovaj je odbranio krajnjim naporom.

Banjalučani su preko Kunića u 54. minuti došli u vodstvo, ali samo desetak minuta kasnije Stevo Nikolić vraća stvari na početak, a ubrzo je Salčinović isključen zbog oštrog starta.

S igračem manje Čelik je svejedno napadao, a u 68. minuti Anđušić sa samo sedam metara ne pogađa gol gostiju, imao je šansu i Okoli, a na drugoj strani prijetio je Veselinović u 77. minuti nakon loše reakcije Dujkovića. Mogao je Kunić u samoj završnici doslovno presuditi Čeliku, ali je s pet metara promašio zicer za goste iz Banjaluke.

U nastavku pogledajte press konferenciju koja je održana nakon utakmice.