7.5 C

Čelik poražen na Grbavici od Željezničara (VIDEO)

Prvi susret 13. kola BH Telecom Premijer lige BiH odigran je na Grbavici u Sarajevu između Željezničara i Čelika.

U susretu starih rivala bolja je bila sarajevska ekipa koja je i sa igračem manje uspjela preokrenuti rezultat i u konačnici slaviti protiv Čelika sa 3:2.

Prvi pogodak na ovom susretu smo vidjeli u 26. minuti kada glavom pogađa Asim Zec. Do kraja prvog poluvremena još jedan pogodak je postignut, ali ovaj put pametni iz slobodnog udarca pogađa Nermin Jamak za Čelik u 41. minuti.

Čelik je u drugom poluvremenu, u 67. minuti uspio preokrenuti rezultat i povesti sa 2:1 iz penala koji je dosuđen nakon što je na gol crti rukom igrao igrač Željezničara Aldin Šehić zbog čega je dobio i direktan crveni karton. Izvođač je bio Ševko Okić kojem prvi udarac brani golman Fejzić, a tek iz drugog pokušaja Okić postiže pogodak i Čelik vodi sa 2:1.

Slavlje Zeničana je trajalo samo 3 minute, jer je Matej Rodin pogodio u 71. minuti i izjednačio rezultat na 2:2. Nakon toga Željezničar uspijeva čak i povesti, sa igračem manje, kada u 82. minuti nakon katastrofalne greške golmana Čelika Branislava Ružića pogodak postiže Sulejman Krpić. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je ovim porazom Čelik ostao na 6. mjestu sa 17 bodova. U sljedećem kolu koje je na rasporedu 21. oktobra, nakon reprezentativne pauze, Čelik na Bilinom polju dočekuje ekipu Širokog Brijega.

Posljednji put je Čelik na Grbavici pobijedio Željezničar prije čak 15 godina, 20. septembra 2003. godine.