10.8 C

Čelik na krilima fenomenalne Ajle Selimović do pobjede nad Mladim Krajišnikom

Košarkašice Čelika u okviru 8.kola lige BiH dočekale su u zeničkoj Areni tim Mladog Krajišnika. U veoma dobrom meču na kraju je pobjedu slavila ekipa Čelika rezultatom 79:72.

Zeničanke su prije ovog kola bile na trećoj poziciji na tabeli sa pet pobjeda i dva poraza, dok su gošće iz Banjaluke u Zenicu doputovale s omjerom od dvije pobjede i pet poraza.

Prva četvrtina je protekla pretežno u korist gošći, koje su vodile sve do posljednjih 30-sekundi, kada Zeničanke serijom poena prelaze vodstvo i prvi period rješavaju u svoju korist rezultatom 20:18. U drugoj četvrtini Zeničanke su ubacile u brzinu više, te su napravile velike seriju i došle na plus 18 razlike, međutim nakon toga dešava se opuštanje što selekcija Mladog Krajišnika koristi i smanjuje vodstvo Čelika, te se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 40:33 za domaće košarkašice.

U trećem periodu gošće su se pokušale skroz vratiti u meč, međutim Zeničanke su držale vodstvo, te je na kraju treće četvrtine na semaforu bilo 62:53 za Čelik. U posljednjoj četvrtini Zeničanke nisu dopustile bilo kakvo iznenađenje, te su zahvaljujući dvojcu Selimović-Ahmić utakmicu riješili u svoju korist. Konačni rezultat bio je 79:72 (20:18, 20:15, 22:20, 17:19) za ekipu Čelika.

Kada je u pitanju pobjednička ekipa, standardno najbolja je bila Ajla Selimović sa 29 poena i sedam skokova, Adna Omerdić je dodala 17 poena, dok je Almedina Ahmić ubacila 14 poena uz sjajnih 17 skokova. U redovima ekipe Mladog Krajišnika, Milica Simić je ubacila 23, dok je Sonja Miljević dodala 21 poen.

Čeliku je današnja pobjeda bila šesta u sezoni, te su uz dva poraza na diobi drugog mjesta. Ekipa Mladog Krajišnika ostala je na dvije pobjede uz šest poraza i na osmoj poziciji su na tabeli.