3.9 C

Čelik ubjedljiv u Vitezu, u subotu dočekuje Mladost (VIDEO)

Danas je u okviru 4. kola Lige za opstanak odigran susret između Čelika i Viteza na Gradskom stadionu u Vitezu. Nakon 90 minuta, Čelik je ubjedljivom pobjedom od 3:0 pobijedio Vitez i smanjio zaostatak za Slobodom na 6 bodova, koja se nalazi na 4. poziciji Lige za opstanak sa 27 bodova.

Čelik je poveo u 16. minuti preko Steve Nikolića, a povećao prednost pred sam finiš prvog poluvremena uz pomoć Anđušića. Vitez je najbolju priliku za poravnanje rezultata imao preko Vukoje u 21. minuti, koji je pogodio stativu, ali rezultat se nije mijenjao. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 2:0 za Čelik, a Okoli je već u 53. minuti nakon udarca glavom postigao svoj prvijenac u dresu Čelika i povećao vodstvo na 3:0. U samom finišu utakmice Nikolić je u 91. minuti postigao svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici i postavio konačan rezultat 4:0.

Narednu utakmicu Čelik će odigrati ove subote, kada će u novom komšijskom derbiju ugostiti ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja, dok će Sloboda na svom stadionu odmjeriti snage sa Borcem iz Banja Luke.

“Pribojavali smo se Viteza, a i ovaj teren nije uslovan za igru. Kada imate volju i htijenje, onda ovako završi utakmica. Svaka naredna naša utakmica je kvalifikaciona i već se okrećemo suboti i Mladosti”, izjavio je trener Čelika Edin Prljača nakon susreta.