9.4 C

Čelik pobijedio GOŠK i smanjio zaostatak (FOTO+VIDEO)

Danas je u okviru drugog kola Lige za opstanak Čelik na Bilinom polju pred oko 6.000 posjetilaca ugostio ekipu GOŠK-a.

Čelik je poveo u 3. minuti preko Anđušića, koji je postigao pogodak glavom nakon centaršuta Salčinovića.

Ekipa GOŠK-a je kontrolisala igru u prvom poluvremenu i prvu priliku je imala u 9. minuti preko Raguža, koji nije bio precizan udarcem glavom nakon izvedenog kornera. U 17. minuti je Mišić nakon kontra napada šutirao sa preko 20 metara, ali opet neprecizno i bez potrebne intervencije Dujkovića, golmana Čelika.

Ostatak prvog proluvremena je prošao bez prilika na obje strane uz dosta prekršaja i tvrde igre bez promjene rezultata.

U drugom poluvremenu ekipa GOŠK-a je zaprijetila već u 48. minuti preko Zolja nakon centaršuta Čolića, ali je Dujković sjajnom odbranom spriječio izjednačenje rezultata.

Čelik je prvu priliku u drugom poluvremenu imao u 50. minuti preko Salčinovića udarcem izvan kaznenog udarca, ali je lopta završila pored gola. U 60. minuti je Jurina udarcem glavom nakon centaršuta Anđušića šutirao pored gola. Nikolić je u 77. minuti nakon asistencije Anđušića doveo Čelik u vodstvo od 2:0 i tim rezultatom je završena utakmica.

Nakon današnjeg susreta Čelik ima 17 bodova i zaostaje 8 bodova za Slobodom i GOŠK-om. Narednu utakmicu će gostovati 31.03.2018. godine u Tuzli, gdje će odmjeriti snage upravo protiv Slobode.