9.2 C

Čelik pobijedio Široki Brijeg na Pecari (VIDEO)

Utakmicom između Širokog Brijega i Čelika kompletirano je 1. kolo nove sezone BH Telecom Premijer lige BiH.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri ova dva tima, sa izglednim šansama za promjenom rezultata. Ipak, na odmor su igrači otišli sa rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu Široki Brijeg je pokušao doći do pogotka, ali je Čelik iz jednog kontra napada, zahvaljujući ponajviše Grahovcu, uspio povesti golom Huseinbašića u 74. minuti.

Do kraja susreta igrač Čelika Resić je u tri minute dobio dva žuta kartona, pa je isključen iz igre. Srećom za Čelik, rezultat se nije mijenjao i Zeničani su upisali pobjedu i tri boda. Posljednju i jedinu pobjedu protiv Širokog Brijega na Pecari Čelik je ostvario u martu 2013. godine.

U sljedećem kolu, u nedjelju 28. jula od 17:30 sati, Čelik na Bilinom polju dočekuje ekipu Sarajeva.