6.9 C

Čelik poražen i na Grbavici, počinje borba za opstanak

Utakmicama 22. kola završio se prvi dio sezone u Premijer ligi BiH, a već od vikenda očekuju se susreti Lige za prvaka i Lige za opstanak.

Ekipa Željezničara danas je na Grbavici ugostila Čelika.

U prvim minutama igre nogometaši Čelika su imali priliku da preko Anđušića dođu do gola, ali Kjosevski brani njegov udarac.

Prva prilika za domaće je bila u 14. minuti igre kada je Vranješ iz slobodnjaka šutirao. Međutim, lopta je okrznula stativu.

U 19. minuti igre Zajmović pogađa gol s udaljenosti od oko 20 metara i dovodi tim s Grbavice u vodstvo.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0 za Željezničar.

U nastavku drugog poluvremena Željo bolji u napadima, što je rezultiralo golom Ubiparipa u 64. minuti igre. Ubiparip je pogodio glavom nakon ubacivanja Vranješa.

Domaćima dugo nije trebalo da dođu i do trećeg gola, a Blagojević je sjajno pogodio za vodstvo 3:0 za Željezničar.

Do kraja susreta Čelik je uspio smanjiti prednost tima s Grbavice pogotkom Hrustana Kadrića, tako da je rezultat na kraju bio 3:1 za Željezničar.