11.5 C

Čelik poražen na Bilinom polju od Veleža (VIDEO)

NK Čelik FK Velež

Čelik je večeras u okviru 14. kola BH Telecom Premijer lige BiH na svom terenu dočekao Velež.

Na početku prvog poluvremena Čelik je bio dosta ofanzivniji. Međutim, u 11. minuti šut Zeljkovića pored gola. Bilo je to jako opasno po gol domaćeg tima.

U nastavku igre odlična šansa za goste. Vehabović šutira, a golman gostiju sjajno brani.

U 33. minuti velika šanska za goste, ali nije došlo do promjene rezultata. Minutu poslije šansa za Čelik. Salčinović prolazi po desnoj strani i centrira, lopta dolazi do Okića, čiji udarac blokira Ferreyra na putu prema golu.

Na odmor se otišlo bez postignutih golova. Bilo je 0:0.

U drugom poluvremenu Velež je otvorio bolje igru pa je tako u 52. minuti nakon ubačaja iz kornera Zvonić prebacio loptu glavom do Zeljkovića, a ovaj pored uspavane odbrane Čelika pogađa za 0:1.

Velika očekivanja su bila pred susret s Veležom, međutim domaći nisu pokazivali veću borbu na terenu.

Nova velika šansa za Velež u 66. minuti. Manev nakon prekida pogađa prečku. Rezultat je ostao 0:1 za Velež.

U nastavku igre redaju se napadi Čelika u želji da dođu do barem jednog boda. U 81. minuti igre pokušaj Salčinovića sa distance, ali lopta odlazi pored gola.

U sudijskoj nadoknadi Velež postiže i drugi pogodak. Ćosić pogađa za 0:2.

Slavlje Pogodka

U nastavku pogledajte press konferenciju sa Bilinog polja koja je održana po završetku utakmice.