4.4 C

Čelik poražen od Rudara iz Kaknja i ispao iz Kupa BiH

Nogometaši Čelika su u Kaknju poraženi od ekipe Rudara u okviru šesnaestine finala Kupa BiH sa rezultatom 3:0.

Hladan tuš za Zeničane je uslijedio u 31. minuti kada Rudar dolazi u vodstvo golom Mirze Kovača, što je i bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice slična situacija. Rudar udvostručuje vodstvo u 53. minuti, a strijelac je bio Ajanović. Do kraja susreta, u sudijskoj nadoknadi, mreža Čelika se tresla i po treći put golom Bešića, što je bio i konačan rezultat i eliminacija zeničkog premijerligaša iz najmasovnijeg takmičenja u našoj zemlji.

Inače, Rudar Kakanj se takmiči u 1. ligi Federacije BiH.